Közeleg a Könyvhét, én pedig kint leszek. Két helyen is. Plusz egyéb fejlemények.
1. Falak mögött a világ
Az első hír, hogy az Ad Astra SF-antológiája, a “Falak mögött a világ” végül is megjelenik, ide bekerült egy novellám, amelynek címe: “Kamrák”. Az antológia már egy évvel ezelőtt tervben volt, más szerkesztővel, némiképp más szerzőgárdával, részemről más novellával. Örültem volna, ha kicsit kevesebb a zűr a könyv körül, de bízom benne, hogy a hazai SF ezzel együtt és ennek válaszára is idővel több publikációs lehetőséget kap. A könyv új szerkesztője Szélesi Sándor, borítóját pedig Sallai Péter készítette.
A “Kamrák” című novella a felejtésről, a valóság-érzékelés bizonytalanságáról szól egy idegen és ismeretlen környezetben, szóval egy kicsit furcsa írás, de hát én ebben utazom.
Három szerzőtársammal június 14-én, szombaton dedikálok, 15-16 óra között az Ad Astra standjánál, Budapesten, a Vörösmarty-téren, de ha valaki minden szerzőt el akar csípni, 14 és 17 óra között ezt is megoldhatja ugyanitt.
–
2. FISZ-dolgok
Kint leszek továbbá a Könyvhéten Nyolcasok című könyvemmel, szóval ha még van olyan, aki lemaradt róla, és érdekli ez a tavaly decemberben megjelent kultklasszik, akkor erre is nyílik lehetősége.
Szintén június 14-én, szombaton a Vörösmarty-téren, csak épp a FISZ standjánál leszek elérhető 14-15 óra között.
<Ezt követően állítólag este is performanszolok más FISZ-szerzők társaságában, amint pontosabb információm lesz, ide szúrom be.>
FISZ / Moly: A Moly.hu-n egészen aktívan pörgetik a könyvet egyébként, ráadásul maga a FISZ is végre felkerült a Moly-ra, kihívással, amelynek megszerzése érdekében szintén javaslom a könyvet.
–
3. Egyéb
– Ismétlés: a Nyolcasok még mindig kapható az Írók Boltjában és rendelhető a FISZ irodájából is. Elvileg a kiadótól még beszerezhető a zalai-muravidéki Palackposta antológia, valamint a Hévíz 2014/1-es száma, ha esetleg valaki szeretné gyűjteni az Összes Műveimet, de ezekben nem tudok segíteni.
– Az Alexandra Könyvjelző 2014 májusi számában Stephen King új könyvéről, a Joyland-ról írtam. Ez most csak azért érdekes, mert a könyv a címlapra is felkerült, így effektíve ez az első címlapsztorim pazar újságírói karrierem folyamán.
– Haladok a fantasy-irodalomtörténeti munkával, noha egy kicsit akadozik a munka, igencsak gubancos fejezethez érkeztem. Az első fejezet egyébként olvasható itt (az első fejezet eleve négy részletben), a módszertanról pedig az előző bejegyzésben értekeztem.
– Írtam két novellát, meg dolgozom valami rendkívül weird cuccon, ami nem akar a végéhez érni.
– Az egyéb irodalmi műveimmel nem haladok, de lelkesen hiszek abban, hogy maguktól megíródnak idővel.